Odzież dziecięca

Przegląd wianków komunijnych

wianek komunijny

Komunia to bardzo ważny czas dla dzieci, jak i dla rodziców. Warto także pamiętać o detalach, które w całości stworzą piękną kreację komunijną dla dziewczynki. Dobrze jest zatem postawić na wianki komunijne, które będą prześlicznie wyglądały.  Należy także dodać, że takie wianki mogą być w różnych kolorach i rozmiarach.

 Jak wybrać wianek komunijny?

Przede wszystkim musi być to wianek dopasowany do głowy dziecka, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie będzie spadał w trakcie mszy z głowy dziewczynki. Dobrze jest postawić na wianki komunijne, które są delikatne i mają dopasowane kolory. Bardzo modny jest wianek komunijny biały z dodatkiem zielonego lub różowego. Można również zdecydować się na żywe kwiatki, które będą świetnie pasowały do całej stylizacji, lub można również zrobić wianek ze sztucznych kwiatów, co sprawi, że nasz wianek, można będzie użyć także na biały tydzień. Bardzo popularnymi kwiatami do wianków komunijnych są goździki, stokrotki, róże, czy gerbery lub konwalie. Dzięki temu możemy wybrać takie kolory kwiatków, które będą świetnie połączone. Dobrze jest też mieć dodatkową wstążkę, którą można związać wianek komunijny z tyłu głowy dziewczynki.

Jaką fryzurę dobrać do wianka komunijnego?

wianek komunijny

Dobrze jest zrobić taką fryzurę, która będzie w stanie utrzymać wianek komunijny, dzięki czemu nie będzie obawy, że wianek może spaść w trakcie użytkowania. Modne są różnego rodzaje warkocze czy koki. U dziewczynek także często pojawiają się fale lub proste włosy, zwłaszcza gdy dziecko ma długie włosy. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na kok, to trzeba dopasować opaskę wianka, by mógł on się trzymać na włosach trwale.

Wianki komunijne, których nie chcemy sami robić, można kupić w sklepach z akcesoriami komunijnymi. Często także są takie wianki sprzedawana na różnego rodzaju targach komunijnych. Można również je zamówić przez sklepy internetowe.