Ciuszki dla maluszka

Dobre piżamki dla każdego niemowlaka

Dobre piżamki dla każdego niemowlaka

Tematu piżamek dla niemowlaków nie można bagatelizować. To fakt, maluch może nie będzie korzystał z niej zbyt długo, ponieważ rozmiar zmienia się średnio co trzy miesiące. Jednak to nie oznacza faktu, że garderoba może być byle jaka. Tym bardziej że małe dziecko nosi ją przez dobrych kilka godzin każdego dnia.

Naturalne materiały dla niemowlaka

Piżama dla niemowlaka musi być wykonana z naturalnych materiałów. Tylko to pozwoli uniknąć kłopotliwych reakcji alergicznych. Rodzice nie mogą bowiem zapomnieć, że skóra małego dziecka jest wrażliwa. Ważne jest to, aby zapewnić skórze piżamę, która będzie wykonywana z naturalnych, oddychających materiałów, które również nie będą w stanie doprowadzić do przegrzania. Wielu specjalistów, którzy na co dzień zajmują się leczeniem takich maluchów rekomenduje bieliznę nocną, która bazuje na pewno na bawełnie. W grę wchodzą jeszcze len i wiskoza, uznane zostały także za przyjazne w stosunku do noworodków i niemowlaków.

piżama dla niemowlaka w kolorze brzoskwiniowym

Komfortowe warunki do spania

Dorosła osoba nie jest w stanie się wyspać, jeżeli ma na sobie piżamę, jaka nie odpowiada mu pod względem rozmiaru. Jeżeli jest za mała, krępuje ruchy. Za duża sprawia, że idzie się w nią zaplątać, powodując dyskomfort. Ten oto przykład dobitnie wskazuje na to, że takie same odczucia będzie miało małe dziecko. Z tą jednak różnicą, że niemowlak nie będzie w stanie tego jasno zakomunikować. Swoje niezadowolenie będzie on okazywać przez płacz. Ważne jest więc to, aby piżama niemowlęca była w dopasowanym rozmiarze. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić pełną swobodę ruchów oraz komfortowe warunki do spania.

Kolorowy zawrót głowy

Na samym końcu warto wskazać na kolory. Do wyboru są różnorodne piżamki, jakie dedykowane są od pierwszego dnia życia. Dostępne są one w wielu kolorach – tych, jakie dedykowane są dla chłopców, dla dziewczynek i uniwersalne. Warto bawić się kolorami. Są one naprawdę przyjemne dla oka. Każdy rodzic na pewno będzie w stanie zdecydować się na odpowiednie piżamy dla swojego dziecka.