Akcesoria dla niemowląt

Jak bezpiecznie karmić dziecko w okresie niemowlęcym?

Siateczka do karmienia, CANPOL, różowa, 6m+

Karmienie dziecka zawsze było sztuką. Zwłaszcza jeśli jest to maluch w wieku zaledwie kilku lub kilkunastu miesięcy. Chcąc nakarmić takie dziecko, warto sięgnąć po kilka rozwiązań. Jakich?

Kaszka czy słoiczek?

Małe dzieci mogą zjeść m.in. kaszkę lub danie ze słoika. W tym pierwszym przypadku warto podać produkty o zmniejszonej zawartości cukru (np. kaszki na noc) lub też postawić na bardziej oryginalne produkty, Dla mniejszych dzieci lepszym rozwiązaniem jest kaszka ryżowa. Z kolei większe dzieci mogą spróbować kaszek jaglanych. Popularne „słoiki” należy podzielić na dwie kategorie: dań i deserów. Warto od samego początku podawać dzieciom dania. Zaczynając od tzw. deserów, ryzykuje się przyzwyczajenie malucha wyłącznie do nich.

A co na początek?

Chcąc dopiero zapoznać dziecko ze smakami, można wypróbować gryzak na owoce. Jest to rozwiązanie bardzo proste i funkcjonalne, gdyż dziecko (za tzw. siateczką) ma dostęp do kawałków owocu. Jednym słowem – można rozkoszować się jabłuszkiem lub truskawką, bez ryzyka zadławienia się ich kawałkiem. Gryzaki na owoce sprawdzą się również w wielu innych zastosowaniach (np. podczas ząbkowania). Opcjonalnie można też zmiksować ze sobą kilka owoców i stworzyć wygodną do przełknięcia papkę. Jeśli dziecko dopiero rozpoczyna przygodę z jedzeniem, można ją przecedzić.

Podsumowanie

Zastosowanie gryzaka na owoce, kaszki lub tzw. „słoiczków” to tylko niektóre warianty, z których rodzic może skorzystać. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej!