Odzież dziecięca

Jak wybrać modną sukienkę dla dziewczynki?

dziewczynki bawią się w sukienkach

Wybór odpowiedniej sukienki jest niezwykle trudny. Dostępne są kreacje w wielu kolorach, o różnych fasonach oraz z przeznaczeniem na konkretne uroczystości. Sukienki dla dziewczynek na specjalne okazje muszą być nie tylko urocze, ale również wygodne i uszyte z dobrej jakości materiałów.

Wygodne sukieneczki dla najmłodszych

Szukając sukieneczki dla małej dziewczynki trzeba dużą uwagę poświęcić kwestii wygody. Dziecko musi przede wszystkim czuć się w ubraniu komfortowo. Sukieneczka powinna być uszyta z materiałów bezpiecznych dla ciała, delikatnych i miłych w dotyku. Na specjalne okazje najmłodsze dziewczynki ubierane są głównie w sukienki mocno rozkloszowane z falbankami.

Kolorowe sukienki dziewczęce dla nastolatek

Starsze dziewczęta bardzo starannie podchodzą do wyboru swoich stylizacji. Nastolatki są świadome obowiązujących w modzie trendów i potrafią nadążyć za projektami największych domów mody. Wiele dziewcząt wybiera klasyczne wersje sukienek wyjściowych. Dobrze, jeśli strój podkreślony jest oryginalnym dodatkiem. W ostatnim czasie można zauważyć powrót do fasonów bardzo dziewczęcych. Dużym powodzeniem cieszą się sukienki trapezowe oraz wersje mini z lekko rozszerzanym dołem.

Dobór sukienki do okazji

Modne sukienka dla dziewczynki powinna być odpowiednio dobrana do okazji. W sytuacjach mniej formalnych na przykład podczas urodzin u babci można pozwolić sobie na więcej ekstrawagancji w kolorze lub fasonie. Wyjście do teatru lub na uroczysty, świąteczny obiad wymagają przestrzegania odpowiedniego dress codu. Warto wówczas wybierać sukienki klasyczne w gustownych kolorach.

Sukienki gładkie i z wzorami

Sukieneczki przeznaczone na bardziej eleganckie okazje są zazwyczaj gładkie lub w kratę. Królują kolory ciemne – szary, granatowy i czarny. Na imprezy organizowane latem znacznie chętniej wybiera się sukieneczki jasne w delikatne wzory na przykład w kwiatki lub serduszka. Dobrze jest już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do podejmowania decyzji odnośnie do ubioru. Dzięki temu będą kształtować własny gust.