Ciuszki dla maluszka

Najważniejsze cechy dziecięcego pajacyka

Bawełniany pajacyk w słoniki

Każda mama i każdy tata wiedzą, że niemowlę potrzebuje duża uwagi, miłości, ale też i ubrań. Szczególnie to ostatnie jest bardzo ważne, ponieważ odpowiednie ubranka to nie tylko bezpieczeństwo dziecka, lecz przede wszystkim jego komfort. A każdy rodzic wie, co się dzieje, jak dziecku jest źle i niekomfortowo. Jednym z najlepszych strojów dla małego dziecka są pajacyki. Jak się je powinno wybierać.

W jaki sposób powinien być zapinany?

Pajacyki dla niemowlaka MrBobas to bardzo dobry wybór, ponieważ są one przede wszystkim wygodne. Nie tylko dla dziecka, lecz również i dla rodzica, który w zaledwie kilka sekund może dziecko ubrać od stóp aż po rączki. Problem jednak w tym, że na rynku istnieją dwa rodzaje zapiec pajacyków. Dostępne są modele na guziki i zatrzaski. Który z nich wybrać? Poleca się głównie zatrzaski, ponieważ guziki nie tylko dość szybko się zużywają, stając się niestabilne, co dodatkowo trudno się je zapina.

Z jakie materiału powinien być wykonany?

Kolejną sprawą, na którą trzeba bardzo mocno zwrócić uwagę, jest materiał, z którego taki pajacyk jest wykonany. Poleca się przede wszystkim bawełniane pajace dla niemowląt, ponieważ nie tylko nie podrażniają one w żadnym stopniu skóry, lecz dodatkowo są antyalergiczne, dzięki czemu nie stanowią dla dziecka żadnego zagrożenia. Oczywiście jest to również materiał, który charakteryzuje się dużą przepuszczalnością powietrza, a także łatwo się go czyści i jest wytrzymały na plamienie, a także na uszkodzenie.