Ciuszki dla maluszka

Jakie ubrania do przedszkola powinny znaleźć się w wyprawce?

dzieci w przedszkolu

Oddanie dziecka do przedszkola jest dla rodzica wydarzeniem pełnym emocji. Dlatego dobrze jest wcześniej przygotować wszystkie niezbędne rzeczy, aby w pośpiechu niczego nie zapomnieć. Wyprawka do przedszkola powinna zawierać nie tylko wymagana przez placówkę akcesoria, ale również wygodne ubrania, w których maluch będzie czuł się dobrze.

Czego nie powinno zabraknąć w wyprawce do przedszkola?

Każda placówka ma inną listę rzeczy, które rodzic powinien skompletować dla swojego przedszkolaka. Zazwyczaj na tej liście znajduje się kubeczek ze szczoteczką i pastą do zębów. W przypadku młodszych dzieci także piżamka i pościel do leżakowania. O tym wszystkim powiadomi przedszkole. Jednak o pewnych elementach wyprawki rodzic musi pamiętać sam. Tym właśnie są ubrania do przedszkola, które muszą być całkowicie wygodne i niekrępujące ruchów. W końcu dziecko będzie w nich biegać, chodzić na kolanach, tańczyć i wykonywać dużo innych czynności. Dlatego rodzic powinien wcześniej przemyśleć wybór garderoby. Ponadto bardzo ważne są również kapcie, które maluch będzie miał na nogach przez większość dnia.

Jakie ubrania do przedszkola wybrać?

Ubrania powinny być lekkie i przewiewne. Z materiału niepowodującego podrażnień i alergii. Ponadto muszą być luźne, aby nie krępować ruchów. Dla chłopca sprawdzą się bawełniane dresy i zwykłe koszulki z krótkim i długim rękawem. Ponadto dobrze jest mieć również rozpinaną bluzę, którą maluch będzie mógł w każdej chwili samodzielnie zdjąć, gdy zrobi mu się za gorąco. Bardziej eleganckie ubrania lepiej zostawić na specjalne okazje. W przypadku dziewczynek dobrym rozwiązaniem mogą być dresy, legginsy, koszulki na krótki i długi rękaw. Ponadto w cieplejsze dni można włożyć dziecku wygodną sukienkę lub spódniczkę. Najlepiej mieć parę zestawów ubranek do przedszkola w tym jeden zestaw, który zostawi się w placówce jakby zaszła konieczność przebrania.

Wyprawka do przedszkola to także wygodne kapcie

W wyprawce do przedszkola nie może zabraknąć wygodnych kapci. Jest to jeden z ważniejszych elementów, gdyż maluch będzie w nich chodził kilka godzin. Dlatego muszą być dobrze dopasowane rozmiarowo i wygodne. Ponadto muszą być lekkie, aby dziecko mogło w nich biegać i powinny mieć elastyczną podeszwę. Istotny jest również materiał i wkładka, które muszą być oddychające. W ten sposób stópki nie będą się pociły. Zapięcie najlepiej wybierać na rzep, z którym dziecko sobie poradzi. Wkładane kapcie mogą spadać, a ze sznurowanymi dziecko samo sobie nie poradzi. Gdy wyprawka zostanie skompletowana śmiało, można ze spokojem pożegnać swojego przedszkola.