Kruk planszówka dla dzieci

Pierwsza planszówka dla dwulatka

Bardzo na ten moment czekałam – nasza pierwsza, rodzinna gra planszowa. Na szczęście granie jest teraz modne, więc nie musiałam czekać długo, bo dla maluchów można dostać rewelacyjne planszówki. My polecamy “W moim ogrodzie” firmy Haba, która idealnie nadaje się dla dwulatka.
Zabawa zaczyna się już podczas rozkładania: przygotowujemy drzewa, na których zawieszamy owoce oraz ścieżkę dla Kruka. Wszystkie elementy są duże i bardzo kolorowe. Przygotowujemy koszyczek i możemy rozpoczynać! Każdy gracz po kolei rzuca kostką, na której zamiast liczb są symbole owoców. Który owoc wypadnie, ten wkładamy do koszyczka. Ale uwaga! Na kostce czai się też kruk, który stara się zakraść do ogrodu. Jeśli zostanie on wyrzucony przesuwa się o jedno pole.
Kruk planszówka dla dzieci
Wygrywają albo gracze, albo kruk, w zależności od tego, czy my wcześniej zbierzemy wszystkie owoce, czy kruk dotrze do ogrodu. I to właśnie bardzo mi się podoba.
U nas oczywiście największe emocje są w momencie, gdy to kruk zbliża się do mety i największa radość jest gdy on wygrywa…
Kruk planszówka dla dzieci Kruk planszówka dla dzieci
Czas spędzony na wspólnym granie jest bezcenny.

Dodaj komentarz