Muki w podróży

Lato coraz bliżej, więc książeczki o podróżach są szczególnie przez nas pożądane. Czytamy najróżniejsze, jednak nasza ulubiona to “Muki w podróży dookoła świata” Marca Boutavanta.
Muki w podróży
Muki to mały miś, który wybiera się w podróż dookoła świata. Odwiedza między innymi Laponię, Grecję, Japonię, Indie, Peru, Stany Zjednoczone.
Muki w podróży
W każdym kraju poznaje przyjaciół, którzy pokazują mu kulturę danego miejsca, ciekawe miejsca, uczą słówek, czy też dają do spróbowania lokalne potrawy.
Oczywiście na obrazkach możemy zaobserwować znacznie więcej. Dowiemy się jak żyją tubylcy i czym się zajmują na co dzień. Jak chodzą ubrani i jakimi środkami komunikacji się posługują.
Muki w podróży

Zosia ma dwie ulubione postaci: indyjskiego słonika, który płacze, bo małpki nie chcą go pomalować i greckie kraby, które łapią kota za ogon.

Muki w podróży
Oprócz bogactwa treści i niesamowicie ciepłego klimatu mnie osobiście zachwycają niepowtarzalne ilustracje Marca Boutavanta. No i oczywiście samo wydanie.
A czy Muki rzeczywiście przeżywa te wszystkie przygody? Na to pytanie odpowiedzcie sami…
Muki w podróży

 

6 thoughts on “Muki w podróży”

  1. Uwielbiana długo u nas pozycja. Ilustracje Boutavanta to jedno, zwroty w różnych językach to drugie, ale tam jest ukrytej sporo wiedzy. Córka takie rzeczy poznała, że kiedyś zaskoczyła nas nazwą jakiegoś totalnie egzotycznego owocu, gdy odwiedzili nas znajomi podróżujący do Chin. Mało z krzesła nie spadłam, bo oni nie mogli sobie przypomnieć jak się ten owoc nazywa, a ona spokojnie i fachowo wypaliła. Dziękujemy Misiu Muki za fajny przekaz o świecie 🙂

Dodaj komentarz