Zwiedzanie Houston z dwulatkiem

Chcesz zwiedzić Houston z małym dzieckiem?

W podróż do USA pojechałyśmy, gdy Zosia miała prawie dwa latka. Dzięki temu zaoszczędziliśmy dużo pieniędzy, ponieważ dzieci do dwóch lat latają samolotami za darmo lub za niewielką opłatą. O tym jak przetrwać tak długą podróż możesz przeczytać tutaj.

houston z dzieckiem

 

Co więc pokazać maluszkowi w Houston i samemu przy okazji dobrze się bawić?

 1. Houston Museum of Natural Science

  Muzeum Nauki  jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Houston. Można spędzić tam cały dzień i wszystkiego nie zobaczyć. Dla Maluszków polecam wystawę dinozaurów oraz motylarnię.

  houston z dzieckiem houston z dzieckiem houston z dzieckiem houston z dzieckiem

 2. Hermann Park

  Olbrzymi park (180 hektarów), po którym można poruszać się kolejką. Jest tam zoo, ogród botaniczny, teatr, w którym codziennie można obejrzeć występy amatorskich grup tanecznych lub teatralnych, oraz pierwsze w USA pole golfowe, na którym zniesiono segregację rasową.

  houston z dzieckiem

 3. Children’s Museum of Houston

  Obowiązkowy punkt dla każdego Malucha. Trzy piętra różnych ekspozycji, interaktywnych zabaw podczas których dziecko poznaje tajniki nauki oraz wielki obszar dla najmłodszych, na którym mogą bawić się godzinami.

  houston z dzieckiem

 4. Downtown Aquarium

  Miejsce tętniące życiem. Tysiące ryb, rybek i innych zwierząt morskich. Można je obserwować spacerując, jadąc kolejką, siedząc na ławce, a nawet podczas posiłku. Na zewnątrz karuzele dla młodszych i starszych. Jednak najciekawszą atrakcją, którą Zosia wspomina do dzisiaj jest dotykanie płaszczki. Pływają one w wielkich wannach. Można kupić dla nich jedzonko i karmiąc je, pogłaskać.

  houston z dzieckiem houston z dzieckiem houston z dzieckiemhouston z dzieckiem

 5. The Health Muzeum

  Malutkie muzeum, w którym znajduje się mnóstwo interaktywnych eksponatów, dzięki którym możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o naszym ciele.

  houston z dzieckiem

 6.  Jest jeszcze masa atrakcji typu: baseny, spacery w ciągu dnia i nocą, place zabaw, wycieczki rowerowe. houston z dzieckiem houston z dzieckiem

Jest co robić… My z pewnością tam wrócimy. A Wy? Polecicie do Texasu?

 

 

3 thoughts on “Zwiedzanie Houston z dwulatkiem”

 1. hmmm wygląda kusząco… czy się wybierzemy – może… kiedyś 😉 A tak serio – to kiedyś chciałam pojechać do stanów. nie wiem czy akurat do texasu. Ale warto mieć na uwadze 🙂

Dodaj komentarz

Przewiń do góry