Książka Miłość

Projekt: Czarowanie przez czytanie – Miłość

Książka “Miłość” A. Desbordes to jedna z najpiękniejszych książek jakie mamy. Czytamy ją bardzo często i wielokrotnie pomogła nam ona “przerobić” trudne emocje Zosi. Szczególnie pomocna okazała się podczas pojawienia się na świecie jej siostry, Antosi.

Miłość Desbordes

W październiku wzięłyśmy udział w blogowym projekcie: Czarowanie przez czytanie organizowanym przez Czytoczary,  w którym każdego miesiąca skupiamy się na jednej książce i wokół niej bawimy się z dziećmi. I właśnie “Miłość” była dla nas tematem wyjściowym w tym miesiącu.

Książka ta daje bardzo duże pole do głębokich rozmów: o tym co to znaczy kogoś kochać, po co nam potrzebna jest miłość i jakie emocje się z nią łączą.

Książka Miłość

To były cudne chwile i bardzo inspirujące rozmowy. I to dzięki nim Zosia wpadła na pomysł, że zrobimy teatrzyk, w którym kukiełkami będziemy my – tata, mama, Antosia i Zosia. I tak powyciągałyśmy różne nasze plastyczne materiały i stworzyłyśmy rodzinkę Bielskich.

Książka Miłość Książka Miłość Książka Miłość

Rozpoczęły się u nas wieczorne zabawy teatrzykowe, gdzie odgrywamy zarówno prawdziwe, jak i fikcyjne historie naszej rodziny. Dzięki temu niejeden konflikt rozwiązaliśmy, a ja mogłam i nadal mogę dowiedzieć się w prosty sposób, co Zosię w danym momencie smuci lub boli.

Książka Miłość

Nasze rozmowy o miłości i przyjaźni stały się też świetnym podłożem do zastanowienia się kto i dlaczego jest dla Zosi ważny. Wydrukowałam jej serce podzielone na kilka części, a ona na wybranych puzzlach narysowała wszystkich, których kocha.

Książka Miłość Książka Miłość

Oprócz tego robiłyśmy serduszka: z masy porcelanowej, z masy solnej, z naleśników, chleba… I oczywiście rysowałyśmy i stemplowałyśmy serca przy okazji innych zabaw. W tych aktywnościach mogła uczestniczyć również Antosia.

Książka Miłość Książka Miłość Książka Miłość

Książkę polecam wszystkim, bez względu na wiek. Pobudza ona do głębokich i życiowych rozmów, które są bardzo ważne dla budowania dobrych relacji w rodzinie.

2 thoughts on “Projekt: Czarowanie przez czytanie – Miłość”

Dodaj komentarz

Przewiń do góry