Najprostsza masa plastyczna dla dzieci

Jaka jest najprostsza masa plastyczna dla dzieci? Mąka połączona z szamponem lub odżywką do włosów. Szybko się robi, składniki zawsze są w domu, pięknie pachnie i zapewnia wspaniałą zabawę dzieciom. I to w praktycznie każdym wieku.

Najprostsza masa plastyczna dla dzieci

Zosia jest teraz na etapie zabaw fabularnych, więc samo lepienie, wycinanie wzorów i nadawanie kształtów już jej nie wystarcza. Można jednak dodać kilka innych elementów takich jak: zwierzątka, wykałaczki, klocki i masa plastyczna nabiera zupełnie nowego sensu.

Najprostsza masa plastyczna dla dzieci Najprostsza masa plastyczna dla dzieci Najprostsza masa plastyczna dla dzieci

Tym bardziej, że do masy dodałam barwniki spożywcze w proszku, dzięki którym zrobiła się ona tęczowa, a przy lepieniu zmieniała kolory.  Zosia mogła więc tworzyć domki dla kotków i koników, baseny, trawkę, drzewka i inne cuda, które akurat były jej potrzebne. Wszystko to, co tworzyła opisywała i wplatała w pełną przygód akcję, w której zwierzaki poznawały otaczający je świat. A ja nie mogłam się nasłuchać i nadziwić skąd ona zna te wszystkie słowa i skąd czerpie takie pomysły 🙂

Najprostsza masa plastyczna dla dzieci Najprostsza masa plastyczna dla dzieci Najprostsza masa plastyczna dla dzieci

Przy okazji rozwijała swoją małą motorykę przez kilka godzin wałkując i ugniatając ciasto naszego własnego wyrobu.

Zabawę polecam, tym bardziej, że lato się kończy i coraz więcej czasu będziemy spędzać razem z dziećmi w domach. A nic tak nie rozwija kreatywności jak działania manualne połączone z wyobrażaniem sobie różnych sytuacji i wcielaniem się w role.

A jakie masy plastyczne Wy lubicie i polecacie?

2 thoughts on “Najprostsza masa plastyczna dla dzieci”

Dodaj komentarz

Przewiń do góry