Mobil

Mobil, czyli karuzela dla niemowlaka

Tosia ma już miesiąc, w związku z czym zaczęła interesować się tym, co ją otacza. Lubi też coraz więcej czasu spędzać aktywnie: słucha i obserwuje wszystko dookoła i robi to ze stuprocentową uważnością. Postanowiłam więc powiesić jej nad łóżeczkiem pierwszą zabawkę: mobil czyli karuzelę, którą dostałam w prezencie. Wykonana została ręcznie przez polskiego producenta: Mobilove. Zabawka ma nawet swoją nazwę: Mobil Munari. Jak napisał producent: nazwa pochodzi od nazwiska włoskiego malarza, grafika i architekta – Brunona Munari. Oprócz dorobku artystycznego przeznaczonego dla dorosłych, tworzył on również sztukę dla najmłodszych – pisał książki dla dzieci i tworzył zabawki.  Jednak największy rozgłos przyniosły mu rzeźby kinetyczne zwane potocznie mobilami.

Mobil, czyli karuzela dla niemowlaka

Od pierwszego wejrzenia Mobil Munari zawładnął moim sercem. Dlaczego?
Przede wszystkim jest piękny i bardzo estetycznie wykonany. Kontrastowe, biało-czarne kolory pobudzają wzrok niemowlaka, który nie widzi jeszcze kolorów pastelowych, delikatnych i mało wyrazistych. Mobil kręci się delikatnie wokół własnej osi, a to z kolei wspomaga koncentrację na obiekcie w ruchu.

Mibilove

Nie wydaje on żadnych dźwięków, co dla mnie jest ogromnym plusem. Zdecydowanie wolę puszczać Tosi moją ulubioną muzykę, jeśli chcę rozwijać jej zmysł słuchu lub skupić na odgłosach. Całość przyczepiona jest do żyłki z małym haczykiem, dzięki czemu można przymocować go do sufitu i w łatwy sposób przekładać  w inne miejsce.

Tosia również uwielbia swoją zabawkę. Bardzo długo potrafi koncentrować się na niej i wodzić za nią wzrokiem. Ja w tym czasie mogę spokojnie zająć się innymi ważnymi rzeczami.  Mobil uspokaja ją również podczas przewijania, gdyż wisi blisko i jest stałym elementem tej czynności.

Dodam jeszcze, że taki mobil może być idealnym prezentem dla nowego członka rodziny. Tym bardziej, że Mobilove pakuje go w sposób wyjątkowy 🙂

9 thoughts on “Mobil, czyli karuzela dla niemowlaka”

  1. Ru nie palala miloscia do karuzelek, ale tez byly one zupelnie inne niz ta, ktora pokazujesz. Latajace nad glowa motylki i pseudo melodyjka nie sa przyjemne 😉

Dodaj komentarz

Przewiń do góry