Jesienn zabawy sensoryczne

Jesienne zabawy sensoryczne

Moje dziewczyny uwielbiają zabawy sensoryczne. A ponieważ zaczęła się jesień i więcej czasu spędzamy w domu, znów w ruch poszła mąka, kasze i inne produkty, które każdy z nas może znaleźć w kuchni.

Jesienn zabawy sensoryczne

Tym razem urozmaiciłam dziewczynom zabawę różnymi jesiennymi skarbami, które uzbierałyśmy dzień wcześniej na spacerze. I tak Zosia stworzyła śnieżną krainę, w której bohaterowie Psiego Patrolu mają swój las zrobiony z szyszek, plażę z liści, bazę z szyszek, ulice z ryżu i kaszy, a górę lodową z mąki ziemniaczanej.

Jesienn zabawy sensoryczne Jesienn zabawy sensoryczne

Tosia próbowała dołączyć do Zosinych opowieści ale skuteczne rozrzucanie wszystkiego, co zbudowała Zosia zmusiło mnie do stworzenia osobnego stanowiska do ćwiczenia małej motoryki.

Jesienn zabawy sensoryczne

Dostała więc swoje miseczki, kubeczki i łyżki oraz wszystkie dobra znajdujące się na stole. Przesypywała więc, próbowała, mieszała, przekładała i wysypywała.

Jesienn zabawy sensoryczne Jesienn zabawy sensoryczne

Dziewczyny jak zwykle były zachwycone a ja z przyjemnością mogłam je fotografować i obserwować jak poznają świat. A ponieważ cała zabawa działa się w kuchni sprzątanie było błyskawiczne. Wystarczyło zetrzeć wszystko ze stołu i zmieść podłogę. I nawet śnieżna burza, która zaatakowała Psi Patrol nie była mi straszna 🙂

Jesienn zabawy sensoryczne

 

1 thought on “Jesienne zabawy sensoryczne”

Dodaj komentarz

Przewiń do góry