Gra edukacyjna dla dzieci: Drzewa

Szukając ciekawych, edukacyjnych zabawek dla Zosi trafiłam na rodzinną firmę Jacobsony, polskiego producenta gier. Jedną z nich, która pojawiła się dopiero na rynku razem z Zosią przetestowałyśmy.
Gra memo dla dzieci Drzewa (1)
Gra nazywa się Drzewa i jak sama nazwa wskazuje, tej tematyki dotyczy.
Wydana jest bardzo estetycznie i już samo rozpakowywanie jej dało nam mnóstwo radości i możliwości ćwiczenia małej motoryki.
Gra memo dla dzieci Drzewa (1) Gra memo dla dzieci Drzewa (1)
Drzewa to gra typu memory. Składa się z kart z obrazkami 20 popularnych gatunków drzew, które oczywiście są podpisane. Ponieważ Zosia nie skończyła jeszcze dwóch lat, grę rozpoczęłyśmy od poszukiwań takich samych obrazków, bez odwracania ich. Po każdym odnalezieniu obrazka czytałyśmy co to za drzewo.
Gra memo dla dzieci Drzewa (1) Gra memo dla dzieci Drzewa (1)
Karty wykonane są z bardzo twardego kartonu, tak więc nawet małe rączki nie są w stanie ich zniszczyć zbyt szybko. Dodatkowo obrazki to zdjęcia, które bardzo dobrze oddają szczegóły poznawanych drzew, na tyle prosto jednak, iż takie małe dziecko bez problemu widzi zarówno różnice jak i podobieństwa.
Gra memo dla dzieci Drzewa (1) Gra memo dla dzieci Drzewa (1)
Po kilkukrotnym zagraniu w łatwiejszą wersję spróbowałyśmy oryginalnej. Zosi również ona przypadła do gustu.
Gra memo dla dzieci Drzewa (1)
Tym bardziej, że na spacerach poszukiwałyśmy poznanych drzew i zbierałyśmy liście, które widziałyśmy na kartach.
A ponieważ gra jest niewielka świetnie sprawdziła się również podczas naszej podróży samolotem. Zajęła uwagę Zosi na wiele minut.
Gra memo dla dzieci Drzewa (1)
Partnerem merytorycznym projektu jest Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Arboretum SGGW to jedna z największych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów w naszej części Europy.
Gra Drzewa wspiera wszechstronny rozwój dziecka, ponieważ rozwija pamięć i ćwiczy koncentrację. Dlatego polecam ją wszystkim, nawet tym najmłodszym.Zajrzyjcie koniecznie na stronę Jacobsony!!!

1 thought on “Gra edukacyjna dla dzieci: Drzewa”

  1. Piękna recenzja i piękne zdjęcia. I przyznam, że pomysł na zabawę w szukanie par przy odkrytych żetonach również bardzo dobry 🙂 Dziękuję ogromnie!!! Kasia Jacobson

Dodaj komentarz